Meg Cabot - Mezi láskou a smrtí

23. prosince 2013 v 10:21 | Amya |  Já a knihy
Přicházím s další "recenzí". Vzala jsem si ty rady k srdci a pokusila jsme se trochu více rozvést děj, což se mi doufám povedlo alespoň trochu. ;)
Amya

Mezi láskou a smrtí
Autor: Meg Cabotová
Série: Podsvětí
Anotace:
Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné - je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit… Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti?


Můj názor:
Ve chvíli, kdy jsem tuhle knížku začala číst, měla jsem z ní smíšené pocity (zase), protože není vyprávěná chronologicky, ale zpětně a hlavní zápletku děje v minulosti se dozvídáme až později, takže jsem z počátku vůbec nevěděla, o co jde. Doslova jsem vpadla přímo doprostřed děje a měla jsem jen chvíli na to, abych se rozkoukala, kdo je kdo a podobně. Přiznám se, tohle nemám moc ráda, ale tady mi to ani příliš nevadilo. Díky tomu, jak to autorka napsala, jsem byla schopná se poměrně brzo (na moje poměry) zorientovat, i když se některé informace (podstatné informace) dozvídáme až později - například, když se Pierce s Johnem hádali a já jsme neměla ponětí, proč se tak nesnášejí a nedokážou spolu normálně mluvit. Jinak - Pierce je ústřední postava celé knihy a John je dá se říct taky hlavní postava - protože se téměř vše točí buď okolo něj, nebo kolem Pierce (logicky).
Některé Pierciny reakce jsem ve chvíli, kdy jsem knihu četla, vůbec nechápala (například chronický strach z Johna), ale nakonec jsem pro ni měla větší dávku pochopení. Kdo by se nebál, kdyby už jednou zemřel a následně doslova utekl z podsvětí přímo z rukou "vládce jedné části podsvětí" - Johna (ani ona vlastně pořádně neví, co on vlastně je, proto uvozovky). Hodně se strachuje o svojí rodinu (samozřejmě má za to plusové body…), ale v některých chvílích mi to bylo trochu nepříjemné. Nicméně, neodmyslitelně to patřilo k její povaze, stejně jako neustálé zachraňování zvířat.
Johnovu povahu nechápu moc do teď, protože ukázal hodně stránek své osobnosti a ty se poměrně rychle měnily, nezůstávaly stále stejné, což byl další aspekt, který mě trochu mátl. Jednu chvíli se zachoval tak, a v další chvíli se zachoval zase jinak a já jsem z toho pak měla hlavu plnou otazníků a nevěděla jsem, co s tím. Jak jednou v knize řekla Pierce - je to podivný člověk. A navíc je k tomu všemu dávno po smrti.
Celkově ve mně kniha zanechala silný dojem a chystám se sehnat si pokračování. Bohužel, někde jsme četla, že se druhý díl nebude překládat do češtiny, tak hold budu muset nějak přelouskat angličtinu. Doufám, že to pro mě nebude takový oříšek.
Když jsem došla na konec, okamžitě jsem chtěla sáhnout po dalším dílu a začíst se do pokračování. Doteď mám ještě v tom nějaký chaos a nedochází mi všechny souvislosti… Jinak styl, jakým je kniha napsaná, mi vyhovuje a i překlad mi nevadil. Tohle je podle mě dobrá knížka, ve které děj sice není úplně akční a občas se natahoval, nicméně je velmi zajímavě napsaná. ;)

Moje obodování: 4 z 5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek není zkopírovaná!
Pokud něco budete kopírovat nebo citovat, tak prosím uvádějte zdroj... Děkuji. :)