Lili St. Crow - Andělé noci

6. listopadu 2013 v 21:24 | Amya |  Já a knihy
Dobrá, tohle je můj první výtvor na téma "Knihy a já", což u zdatnějších lidí znamená recenze. Nicméně já píšu jen svůj názor na hlavní postavy, na celkouvou knížku a tak, a neodvažuju se nazývat to recenzí.
Neukamenujte mě a budu ráda za jakékoliv připomínky. ;)

Andělé noci
Autor: Lili St. Crow
Série: Andělé noci
Anotace:
Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...
Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem…


Můj názor:
Když mě něco nezaujme na první pohled (teda po přečtení anotace), tak to ani nevezmu do ruky. Jen co jsme si přečetla anotaci, byla jsem na ní natěšená… Potom moje nadšení trochu ochladlo. Ne, že by ten děj nebyl zajímavý, ale prostě mi to trochu nesedlo. Styl, jakým je to napsané a hlavně přeložené mi v některých chvílích téměř vadil. Asi to bude tím, že nejraději čtu buď ve vyloženě spisovné češtině bez jakéhokoliv nářečí, nebo v "nářečí", které máme tady u nás (jsem z okolí Ostravy, takže přece jen mluvím trochu jinak, než se mluví v Praze).
Pokud ovšem opomenu tady tohle, byla knížka zajímavá - líbilo se mi, že i když byl děj poměrně dost natáhnutý a bylo tam hodně takových těch "rozhovorů", které si vedeme v duši sami se sebou (a které mě osobně moc nebaví), neusínala jsem u toho ani jsem se nenudila.
Dru je podle mě taková zvláštní postava - zdá se mi, že se sice snaží přežít sama a osamostatnit se (to se mi zdá v pohodě) a tvářit se jako drsňačka, která všechno zvládne sama, ale stejně se chce někde uvnitř neustále spoléhat na ostatní a taky se tak podle toho v některých situacích chová. Tyhle rozdíly mi celkem vadily, protože v některých vypjatých situacích se mi zdálo, že jakoby čeká, jestli tam náhodou nevejde někdo, kdo by to vyřešil za ni. Z jedné strany se to dá pochopit, z jejího táty se stal zombie a pak ho musela zastřelit a pak začaly problémy přicházet jeden za druhým, přičemž ona měla celý život někoho dospělého po boku a teď byla sama… Ale stejně. Měla by se trošku usměrnit na jednu, nebo na druhou stranu. Zcela chápu její nedůvěru ke Christophovi, taky bych mu nevěřila. Podle mě vypadá takový člověk nanejvýš nedůvěryhodně.
Graves. Tak to je podle mě luxusní postava, který zůstane s Dru i potom, co ho sváže a míří na něj pistolí. Má prostě můj obdiv. Stojí za ní, ať se děje cokoliv. Ale upřímně, občas se mi popis jeho vzhledu moc nelíbil. Mohlo by to být napsáno trošku jinak, v některých případech.
Celkově mě kniha sice trošku zklamala, bylo to o něco horší než moje představy z anotace, ale jinak si myslím, že je to celkem dobré čtení. Sice se asi nehodí ji číst o půlnoci, slabší povahy by z toho mohli mít noční můry, ale to už je drobnost.

Moje obodování: 3,5 z 5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frána Frána | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 11:06 | Reagovat

Podle mne, když děláš recenzi, by jsi měla o něco víc popsat děj knihy. Ty jsi to sice napsala zajímavě, navodí to čtenáře ke čtení, ale potom dále mluvíš o postavách, které ten kdo to nečetl, jako třeba já, vůbec nezná. Jinak celkem povedená recenze, já se jednou jednu pokusila napsat a dopadlo to katastrofálně.

2 Amya Amya | Web | 10. listopadu 2013 v 14:36 | Reagovat

[1]: O tom ději máš asi pravdu... Nevím, nikdy jsem ji nezkoušela napsat, takže je takový výstřel do neznáma.
A navíc, proto to taky nenazývám recenzí, prostě jen píšu svůj názor... A co, tak příště zkusím rozvést i ten děj a tak. ;) jenže já nechci moc prozrazovat zápletku děje (i když tomu se nevyhnu tak ani tak).
A děkuju za upřímnost, moc si toho vážím. Jsem ráda, že vím, co mám doladit. :)

3 Frána Frána | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 18:53 | Reagovat

[2]: Recenze sama o sobě je těžká na napsaní, buď toho řekneš až moc, nebo málo, dá se toho na ní spousta věcí zkazit. Já myslím, že jsi si vedla moc dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek není zkopírovaná!
Pokud něco budete kopírovat nebo citovat, tak prosím uvádějte zdroj... Děkuji. :)