Dračí dědictví - Prolog

4. prosince 2012 v 19:05 | Amya |  Dračí dědictví
Prolog do mojí povídky Dračí dědictví. Snad se vám bude líbit a zanecháte mi komentář... A taky doufám, že si ho užijete, i když je krátký. :D
Pěkné čtení,
Amya


Náš příběh se odehrává v kouzelné zemi Männerii. V této zemi ovládají někteří lidé, takzvaní Vyvolení, magii, kterou jim darovali Stvořitelé - bájní draci. Draci se poté, co naučili Vyvolené zacházet s magií, ukryli a stali se pozorovateli.
Mnoho let poté, co se draci ukryli, nejmocnější z Vyvolených té doby, kouzelník Wänner našel záhadné spisy na jedné ze svých výprav. Byly to spisy o temné magii, o tom, jak být ještě mocnější. Wänner zcela podlehl temné magii a stal se černokněžníkem. Daleko mocnějším, než všichni Vyvolení dohromady. Sestavil svou temnou armádu a odešel do pouště Dien, kde u jedné z oáz nechal vystavět svou nedobytnou pevnost.

Svému synovi začernil duši temnotou a díky svým bojovým schopnostem se jeho syn stal temným a obávaným válečníkem. V království existoval jen jeden bojovník, který ho v boji dokázal porazit.
Zaútočili na Království a tak začala dlouhá válka, která skončila rozdělením Království na dvě poloviny. Porazili sice část jeho vojska, dobytá území však nedokázali získat zpět a jeho hrozba tu byla stále a všichni Vyvolení i král si toto uvědomovali. Tak se zlo dostalo do této kouzelné země.

Věštkyně Prinie, jedna z Vyvolených, začala pátrat po někom, který by mohl Wännera zastavit. Až se jí jednou ve snu zjevil posel draků a ukázal jí obraz jedné dívky. Ta jediná má prý moc Wännera zastavit. Koluje jí v žilách dračí krev - nese v sobě dračí dědictví. Musí ji najít a chránit ji, dokud nenajde bájný Dračí kámen, který v ní probudí její moc a zavede ji k Nejmoudřejšímu. A musí ji najít dříve než Wänner, který už o ní také ví.
Dalšího rána to Prinie oznámila králi a ten vyslal družinu vedených nejlepším rytířem v celém království, aby ji našli. To samé udělal Wänner a vyslal svého syna pro tu dívku. Ta dívka se jmenuje Dalia a zde začíná její příběh…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 frana-alrika frana-alrika | Web | 4. prosince 2012 v 21:02 | Reagovat

Zní to napínavě, ale abych se přiznala, tvorbu Michaely Burbové moc nemusím. Ale rohodně se těším na pokračování.

2 Stass°° / Narcisse Stass°° / Narcisse | 9. prosince 2012 v 14:58 | Reagovat

Wow... :D jáj. Zní to rozhodně lépé než ty moje tvorby (což já píšu jenom básníčky :D) A myslím si že bych si to ráda přečetla. Jen tak dál. Těším se na kapitoly :D

3 Marillë Marillë | 2. dubna 2013 v 13:56 | Reagovat

Sice mi to trochu připomíná různá jiná fantasy, ale napsané je to hezky. Určitě si přečtu i další kapitoly ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek není zkopírovaná!
Pokud něco budete kopírovat nebo citovat, tak prosím uvádějte zdroj... Děkuji. :)